Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 20.01.2011 12:26:06 

výstavy a zájmy

Výstavy:

(-; Badín je a bude pro mě nejhezčím psiskem ;-)

28.4.2007 --- Jsme byli poprvé na výstavě a to na mezinárodní v Letňanech. Dostali jsme VD  Badín nechce totiž ocas nosit dole. Posudek je tento: 20 měs. pes, dobrého rámce, typ. hlava s pěkným uchem, korekt. skus, dosud prostorný hrudník, mírně vybočeny lokty horních končetin, strmější pánev. končetiny, ocas v afektu příliš vysoko nesen, dobrá kvalita srsti, pes ve vývinu. No tak myslim si, že na to že tato výstava byla naše úplně první tak je to dobrý výsledek. (rozhodčí Božena Ovesná) 

5.7.2007 --- jsme byli na krajské výstavě v Černošicích... Badínovi  bylo trochu špatně tak se tam trošku poblinkal (asi těch švestek snědl moc) ale do kruhu šel, sice moc chodit nechtěl ale zvládl to. Máme VD1 uvidíme jak dopadneme příště. A tady je posudek : jemně modelovaná hlava, dobré ucho, správný hrud., lehce stažená záď, končetiny dobře zaúhlené, lehce rozevřené tlapy, naznačený kravský postoj nepatrně ruší mechaniku. Rozhodčí byl v pohodě a zas někdy bychom k němu rádi šli na posouzení. (rozhočí Tibor Havelka)

6.9.2008 --- krajská výstava Dog Show Rybníky.... bylo celkem 26 borderek nahlášených a nás v kruhu bylo 5. Získali jsme V3 + pohár a já jsem šťastná jako blecha, Badín běhal pěkně, ocas i celkem dole nesl a ani nikoho v kruhu nechtěl sežrat. Posudek se snažim rozluštit tak to co se mi povede sem napíšu.... posudek je tento: 3letý pes, správné černobílé kresby, správného typu hlavy nepostradatelné typické znaky, tmavé oči, správný krk, rovný hřbet, stand. hrudník, strmější úhlení zadních končetin ? dál jsme to nevyluštili ?........Rozhodčí byl úplně super na to jakej jsem z něj měla strach z vyprávění, doufám že někdy znova nás bude posuzovat. Velmi se mu líbila Badínova hlava ze všech pesanů co byli s námi v kruhu a to  mě potěšilo      ( rozhodčí Milan Krinke) Foto - Akce

Ještě v kruhu byli: And Ray Charles tender Flash - V2, Bluish Mystic Ambra Professional - VD, Candy Runner Hardy Horde - V1, Drug Fitmin - V4 

7.3.2009 --- XIV.Jihočeská oblastní výstava v ČB... cesta autem s řidičem Pavlem, spolujezdkyní Alčou a 3 hafany byla skvělá a dost jsme se nasmáli i přes proražené kolo, přískřípnutou a pokousanou ruku (mojí), bylo to zase něco jiného a velmi pěkné. Získali jsme V1 Bady běhal moc pěkně, krásně mě vnímal a pan rozhodčí se mu velmi líbil. Posudek: chrup úplný, nůžkový, oko tmavé, typický představitel plemene ( to mě moooc těší ), kostra bez výraz. nedostatků, lepší v postoji, v pohybu vybočuje lokty, pohyb zadních končetin úzký - strouhá, perfektní osrstění. Pan rozhodčí byl úžasný pěkně se s nim v kruhu povídalo a mile mě překvapil jeho přístup k vystavovateli a psovi, neustále měl úsměv na tváři... no prostě byl skvělej  a dbá hodně na předvedení v pohybu. Velmi si vážim jeho posouzení . ( rozhodčí Ing. Jaromír Dostál, DrSc ) Foto - Akce (dole) ;-)

21.6.2009 --- l. Krajská výstava v Trmicích nahlášeno celkem 24 borderek.  Musim uznat jako vždy zase jsem měla trochu nervy, už před osmou hodinou jsem dorazila díky rodičum na výstavu. Psů se tam postupně scházelo dost. Počasí nám celkem vyšlo svítilo sluníčko a po vystavení začalo trošku poprchávat. Na výstavě jsme se seznámili s bezvadnou borderou Berenika z Lebedova dvora a její paničkou Pavlou a dostaly ohodnocení V1, VT, KV timto jim mooooc gratulujeme byly jste báječný :-). Do kruhu Badín šel s ještě jedním psem ten získal VD a mi získali V1 (bohužel bez titulu kvuli ocásku), ale jinak se rozhodčímu Badín líbil. Posudek: Skoro 4 letý středně velký velmi dobré konstituce, výborná hlava, rovný hřbet, správné končetiny, správný pohyb předních končetin, úzký pohyb zadních končetin, při pohybu vysoko nošený ocas.  (rozhodčí Andraš Polgar) Musim se přiznat Bad chodil jak blbec a ocas měl jak prasátko :-(Panu rozhodčímu moc děkuju byl velmi příjemný, a i celá výstava se skvěle povedla)

A chceme jít na další výstavy

(ještě nedoplněny výstavy -rybníky VD2, Džbán VD...)

Záliby:

Asi jako každá borderka strašně rád dovádí a vymýšlí ruzné blbosti... Moc rád blbne, přetahuje se s paničkou o různé věci. Miluje společné procházky s našimi kamarády. A taky má rád běhání u kola nebo u koloběžky.

Plavání - Strašně moc miluje vodu a to už od malička takže když je příležitost tak tam hned skočí a z vody ho potom nemůžeme nijak dostat :-D jediný recept na to dostat ho z vody je u hodit aport

Frisbee - to Badína také velice baví, doma máme různé frisbeečka, ale nejradši máme gumové - ty se lépe chytají. A protože nad závody neuvažujeme tak gumové nám na to blbnutí stačí :-)

 Dogdancing - panička zase blbla a Badíka naučila nějaké prvky, je to sranda dělat takové blbinky :-D , už zvládáme couvání, otočky, obíhání psovoda, slalom mezi rukama a nohama, přeskakování čehokoliv a i paničky, podávání pacek, poklonu, vyskočit do náruče nebo spolu, mrtvého psa, vlení sudu, panáčka zatím tak že jednu tapou je opřený o mě

Agility - zkusili jsme je párkrát a rádi bychom se jim věnovali, protože Badíka děsně baví skákat a překonávat překážky... Máme pár cvičáků kam uvažujem chodit - OSA Panda a ZKO Komořany.

Poslušnost - chodíme na cvičák ,ale i jinak trénujem na procházkách, pokud se to povede tak by jsme rádi složili i nějaké zkoušky, doufám, že již tento rok neboť se Badín zlepšil. Našli jsme cvičák , kde nám oběma se velice líbí a to na Suchdole... co je hlavní je tu bezvadná parta lidí i psu a lidi jsou velmi příjemní a poradí s čimkoliv . Badík si tu i poprvé mohl vyzkušet kousání.

Gaučing- také rádi lenošíme a to doma v křesle kde je teploučko akorát ten papouch bláznivej Bada tady hrozně štve jinak je to pohodička :-)

TOPlist